Новини 23:56
« Обратно
Вземи в gLOG
ТУНДЖА разгроми безпомощният Хасково
Отборът на „Тунджа” /Ямбол/ сътвори истинско шоу за около хилядата зрители на Градския стадион в Ямбол. Това беше първият домакински мач на отбора след седем годишна пауза извън "В" група. Момчетата на старши треньора Тони Кръстев показаха че са с една класа над своя противник. Домакините започнаха мача много нахъсано и още в 5-ата минута откриха резултата чрез номер 19,Станимир Арсенов. Състезателят мина един от защитниците на „Хасково”, излезе сам срещу вратаря на "червените" и го направи безпомощен. Ямболската публика не чака много дълго до втория гол на своите момчета. Пет минути след първия гол, Стоян Иванов проби от дясно и подаде топката на капитана на „Тунджа” Румен Босилков. Без да се колебае той отправи изстрел от точката за наказателния удар и удвои резултата. След това Тунджа продължи да бъде по-добрият отбор на терена след като „Хасково” не застраши вратаря на ямболци Теодор Пенчев по никакъв начин. Стигна се до 30-та минута когато съдията отсъди пряк свободен в полза на домакините. Зад топката застана Краси Андонов и вкара от 25 метра. Топката влезе в горния ляв ъгъл на вратаря на гостите от Хасково, който нямаше шанс да изварди силния и точен удар на Андонов. Малко, преди края на първото полувреме Генчев засече топка от центриране с глава и направи резултата 4:0 за „Тунджа”. Второто полувреме беше по-спокойно, без много ситуации за гол. Домакините не се напъваха много, като трите точки бяха спечелени на полувремето.

В края на мача,Узунов от гостите се отскубна от защитата на „Тунджа” и намали резултата на 4:1. В 90-та минута новото попълнение на „Тунджа” Трайо Грозев,оформи крайния резултат на 5:1, разписвайки се в своя дебютен мач за ямболии.

Ето и останалите мачове за деня в ЮГОИЗТОЧНА "В" ГРУПА.

ОФК "Странджа-Металург" - Средец, Бург., град 1:0 ФК "ИТД-Гигант"
ФК "Арда" - Кърджали 5:1 ФК "Космос" - Бургас
ФК "Стамболово-2007" - Стамболово, Хаск. 2:3 ПФК "Поморие" - Поморие
ФК "Созопол" - Созопол 2:3 ФК "Асеновец-2005" - Асеновград
ФК "Левски-2004" - Карлово 1:0 ПФК "Брестник-1948" - Пловдив
ФК "Черноморец" - Несебър 1:0 ФК "Горубсо" - Рудозем
ФК "Розова долина" - Казанлък 2:1 ФК "Металик" - Сопот, Пловд., град
ФК "Ботев" - Гълъбово, Старозаг. 0:3 ФК "Левски-2006" - Стара Загора

Обновеното класиране може да видите от лявата страна на саита.